fbpx

Představujeme kavalíry: Dominik Huml, obránce

By 14/11/2017Hráči

U některých lidí se geny prostě nezapřou, tím spíš, když má dítě v rodině hned tři hokejisty. Není proto divu, že se Dominik poprvé postavil na brusle už ve svých čtyřech letech v Třinci. „Je to tvrdý kraj, kde nic nedostaneš zadarmo,“ říká o svém rodišti Dominik. Tato věta se však bezpochyby týká i jeho samotného, proto kromě hokeje tráví svůj volný čas v posilovně, v zimě na lyžích a v létě se věnuje plavání, turistice a silniční cyklistice.

Protože se jeho ambice týkají především hokeje, u kterého by chtěl zůstat i po skončení hráčské kariéry, rozhodl se Dominik pro studium v Brně. Po absolvování bakalářského studia tělovýchovy a sportu volně navázal magisterským programem sportovní edukace. Jako trenér by to do budoucna chtěl dotáhnout co nejdál, aby mohl zabezpečit sebe i svou rodinu. Zatím trénuje mládež v brněnském klubu HCM Warrior Brno.

Co se týká jeho hráčské kariéry, po mládeži v Třinci, Českém Těšíně a dorosteneckém věku v Karviné se dostal až do Brna, kde během studia na vysoké škole hrál v místním Warrior. Protože ho však hraní za kraj příliš nenaplňovalo, uvítal s nadšením myšlenku nového univerzitního hokejového týmu Cavaliers Brno. Přestože možnost poznat Evropu a reprezentovat město na vysoké úrovni jsou hlavní důvody, proč se Dominik k týmu přidal, jeho vize sahají ještě dál. Chtěl by Cavaliers pomoci dostat se do play-off a držet se na předních příčkách v tabulce. Kromě toho však mladý obránce i věří, že EUHL jednou vychová hráče, kteří po vzoru amerických univerzit budou moci hrát i za reprezentaci. „Projekt je to velmi zajímavý. Věřím, že do pár let to bude evropská hokejová špička,“ dodává Dominik.

Jeho ledovým uvažováním by se však člověk neměl nechat zmást. Pokud by Dominik mohl na světě zničit tři věci, bylo by to válčení, terorismus a závistivost. Není se tedy čemu divit, že zvolil právě kavalíry.