fbpx

Představujeme kavalíry: Adam Kozel, útočník

By 16/11/2017Hráči

Zatímco většina dětí je zvyklá v zimě stavět sněhuláky a jediná činnost, která by se, s přimhouřením obou očí, dala nazvat jako sport, je bobování, Adam už od dětství trávil většinu svého času na kluzišti v rodné Březině. Není tedy divu, že bruslit se naučil už ve svých čtyřech letech. K hokeji ho tehdy vedli nejen rodiče, ale i bratranec, ve kterém se zhlédnul. V Březině se však Adam příliš neohřál. V jedenácti letech vyměnil tamější stadion za brněnský. Tehdy si poprvé zahrál za Kometu.

Když někdo jednou zavítá do Brna, je těžké ho opustit. Své o tom ví i Adam, který se po základní a střední škole rozhodl navázat studiem na univerzitě Karla Engliše. Za obor, který vidí jako jeden z nejperspektivnějších, alespoň v současné době, si zvolil technologii ochrany osob a majetku. Na hokej však kvůli vysokoškolským povinnostem rozhodně nezanevřel. Tak jako i řada dalších se Adam nechal zlákat nabídkou hrát za univerzitní tým Cavaliers Brno. Zaujala ho především možnost efektivně skloubit hokej se studiem a přitom hrát na kvalitní úrovni.  „Věřím, že utvoříme dobrou partu, která bude držet za jeden provaz,“ dodává Adam. Kromě univerzitního hokeje hraje poslední dva roky za Březinu, se kterou by se chtěl jednou probojovat zpátky z okresní do krajské soutěže.

Ve volném čase si Adam rád zahraje fotbal. Kromě toho také občas vypomáhá na stavbě. Tato skutečnost se nepochybně odráží i v jeho přístupu k zápasům. „Od malička hraji útočníka a vždy jsem na ledě dělal tu tvrdou černou práci,“ směje se. Člověk by se však neměl nechat zmást tuhou skořápkou. Kdyby pak mladý útočník na světě mohl zničit jedinou věc, byl by to plast. Pozor ale na to, co si člověk přeje. Bez chrániče zubů a suspenzoru by hokejista lehce mohl přijít o víc, než jen hezký úsměv.