fbpx

Představujeme kavalíry: Matouš Stupka, útočník

By 31/10/2017Hráči

Matouš pochází ze severovýchodu Čech a na své rodné město nedá dopustit. „I když všichni tvrdí, že Ostrava je špinavá, já to tam miluji,“ říká. Jeho nejoblíbenější městskou částí je Poruba, jeden z nejlidnatějších obvodů Ostravy. Právě tam se také tříletý Matouš poprvé postavil na led. Zážitek z prvního tréninku byl tak silný, že si ho pamatuje dodnes.

Do Brna ho přivedlo studium vysoké školy. Stavební fakultu na VUT navštěvovali jeho rodiče, což byl i jeden z důvodů, proč si ji nakonec vybral. Na svůj oblíbený sport však v žádném případě nezanevřel. „Je skvělé studovat a u toho si užívat hokej. Cavaliers mi tohle umožňují,“ osvětluje Matouš proč se přidal k univerzitnímu hokejovému týmu. Protože psychika dělá ve sportu hodně, je Matouš rád za atmosféru v šatně, která ho vždy před zápasem dokáže nabudit. Stejně jako většina jeho spoluhráčů doufá, že si zahraje play-off. Přestože skloubit hokej se studiem na vysoké škole není úplně jednoduché, vždy si najde čas i na svoji rodinu a přítelkyni. Kromě toho i rád občas vyrazí na kolo.

To, že sportem opravdu žije je vidět i na jeho výběru tří věcí, které by zachránil před zombie apokalypsou. Vzhledem k tomu, že výživa je jeden z nejdůležitějších aspektů sportovního výkonu, byla by Nutella, mléko a svíčková jasnou volbou. Co se týká plánů do budoucna, hokej v nich má své místo. Po vystudování vysoké školy by rád zakotvil u moře v Marseille a zahrál si 3. francouzskou ligu.

Autor: Klára Stráská