fbpx

Představujeme kavalíry: Jan Malíř, obránce

By 19/10/2017Hráči

Jan Malíř pochází z malebného města na jižní Moravě, z Brna. Na brusle se poprvé postavil už v pěti letech. Jeho první okamžiky na ledě nebyly jednoduché a bruslení mu vůbec nešlo. „To je vidět dodnes,“ usmívá se. Hokej patří v jeho rodině k vůbec nejpopulárnějším sportům a tak Honza v dětství trávil hodně času na hřišti – nejprve s tenisákem a dřevěnou hokejkou v ruce, později se na základní škole díky náboru brněnských Krokodýlů dostal ke skutečnému hokeji. V mládežnických kategoriích vystřídal různé posty, nejvíc mu ale seděla pozice obránce, na které nastupuje i jako kavalír.

Nad studiem vysoké školy dlouho nepřemýšlel. Coby rodilý Brňan chtěl zůstat doma a tak spojil své další kroky s managementem sportu. „Tento obor nabízela Masarykova univerzita jako kombinované studium na Ekonomicko-správní fakultě a Fakultě sportovních studií. Byla to pro mě jasná volba,“ prozrazuje. „Už na střední škole jsem věděl, že chci v budoucnu pracovat ve sportovním prostředí.“

Do Cavaliers Brno přivedla Honzu možnost hrát hokej se svými vrstevníky po dobu studia na vysoké škole. Mezi jeho cíle v novém kádru patří vytvoření kvalitního kolektivu jak na ledě, tak mimo něj. „Rád bych si také s kavalíry zahrál play-off EUHL,“ říká.

Kde můžete Honzu potkat mimo hokejový stadion? Například na fotbale. Vždy usměvavý mladík má před zápasem rád dobrou hudbu a pozitivní náladu. Před koncem světa by rád zachránil Alexandru Daddario a také město Brno. Jeho oblíbený drink? Whisky. A protože stále hledá zrzku, která by naplnila i zbytek Honzova volného času, mějte se, dámy, na pozoru, možná se v létě potkáte na některém z festivalů.