Kavalíři v domácí premiéře přestříleli Olomouc, na první body si ale musí počkat

V brněnské hale na Úvoze si v neděli odpoledne střihli svoji premiéru v Europskej univerzitnej hokejovej lige hned dva ligoví nováčci. Hostujícímu týmu University Shields Olomouc se start vydařil o něco lépe a v utkání porazil domácí Cavaliers Brno 5:0. I přes silný tlak na branku ji olomoucký strážce Ondřej Horváth obránil před 31 střelami brněnských kavalírů, kteří ukázali slibnou ofenzivní sílu.

Branky: 5. Janků, 11. Kočiřík, 19. Cach, 28. Janků, 56. Hajšman. Vyloučení: 5:4. Střely na branku: 31:17.

Cavaliers: Hübner (21. Bartošek) –  Dobiáš, Vágner J., Cívka, Varholík, Dobšák, Huml, Malíř – Dvořák F., Gombarčík, Svatuška, Pospíšil, Stupka, Štěpánek, Melichárek, Jochman, Polzer, Maršálek, Culka, Kosorín.
Olomouc: Horváth – Janků, Liška, Síkora, Tománek – Janošek, Kočiřík, Cach, Evják, Hajšman, Horák, Lainka, Matuška, Říčka, Seigel, Dočkal, Cios, Pudelka.

REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ:

První ligový zápas pro oba týmy se rozběhl poměrně rychle, aktivnější byli domácí, ale olomoucký gólman Horváth všechny jejich střely zneškodnil. Hosté z Hané pak na svůj útok nenechali dlouho čekat. Po přesunu do soupeřova útočného pásma už ve čtvrté minutě skóroval Libor Janků, kterému se v utkání podařilo proměnit ještě jednu šanci ve druhé třetině.

I přes vytrvalé snahy dostat kotouč do olomoucké svatyně se však brněnskému týmu nepovedlo skórovat. V desáté minutě se University Shields povedl další rychlý tah a v domácí svatyni přistál druhý gól, který měl na svědomí Lukáš Kočiřík.

Druhé dějství se neslo v duchu silné útočné hry domácího týmu, kdy Cavaliers vyslali na Ondřeje Horvátha v brance Olomouce rovných třináct ran. Hostující muž s maskou se však opět několikrát vytáhl a držel dál čisté konto. Hanáci navíc těsně před druhou sirénou přidali z hole agilního Janků čtvrtý gól.

Tečku za utkáním si připsal Dominik Hajšman, jenž pečetil vítězství Olomouce 5:0.

OHLASY TRENÉRŮ:

Ladislav Šoukal (Cavaliers Brno): „První zápas nám ukázal sílu týmu. Škoda, že jsme neudrželi nervy na uzdě a v první třetině inkasovali tři góly – víceméně z ničeho. Pak se hra ale dost vyrovnala a bylo jen otázkou času, kdy dáme gól. Bohužel 60 minut bylo málo, takže je tam dnes nula, ale určitě to bude lepší, jen se potřebujeme odpíchnout. Doufám, že do příštího zápasu budou všichni kluci zdraví a půjdeme do toho zase bojovně a s útočným hokejem. To nás bude držet celou sezónu, i kdybychom zase měli prohrát třeba o gól, určitě budeme hrát útočně.“

Ondřej Horváth (University Shields Olomouc, gólman): „Jsem velice rád, že jsme zápas zvládli, protože společné přípravy nebylo moc a byl to naše první utkání. Trochu jsme teda nevěděli co od toho čekat, ale myslím, že kluci hráli výborně a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli hrát. Takže jsme všichni šťastni. Výsledek sice vypadá přesvědčivě, ale vůbec to nebyl jednoduchý zápas. Musíme zapracovat na hře v obraném pásmu, ale určitě je to pro nás dobrý start a doufám, že takhle budeme pokračovat.“