Kavalíři se představili poprvé venku

Brněnský kádr má za sebou první vystoupení mimo domácí led. V roli hostů se představili v neděli 8. října na stadionu Ondreja Nepelu v Bratislavě, kde sehráli utkání proti domácím Paneuropa Kings.
Domácí se dostali do vedení hned ve čtvrté minutě zápasu po vydařené střele hráče s číslem 91 – N. Ketnera. V polovině první třetiny domácí darovali Kavalírům dvě přesilové hry po sobě, kdy se hrou proti pravidlům provinili hráči A. Gráčik a P. Ligas. Hosté však nedokázali proměnit početní výhodu v gól. Na konci první třetiny určovali tempo hry převážně domácí Kings a odměnou jim byly hned dva góly v posledních dvou minutách první třetiny (střelci: P. Galis a P. Hubek). Skóre bylo tedy po 20 minutách 3:0 ve prospěch Kings.
Po přestávce se Kavalíři vrátili na led jako aktivnější tým, který první polovinu druhé třetiny držel soupeře převážně ve vlastní obranné třetině. Brněnští borci si vypracovali slušný tlak ve třetině, který ozdobili i několika slibnými akcemi. Brankář domácích však zůstal nepřekonán. V druhé polovině druhé třetiny Kavalíři naopak excelovali v obraně. Přestáli dvě oslabení bez inkasovaného gólu. Poslední minuty před druhou sirénou se opět nesly v režii Paneuropa Kings, brněnský brankář však podržel svůj tým a byl vždy na svém místě, aby tak zabránil dalšímu navýšení skóre. Po druhé třetině tedy skóre zůstalo nezměněné. Kings stále vedli 3:0.
Třetí třetina byla herně více rozkouskovaná. Oba týmy si vyzkoušeli jak power play, tak hru v oslabení. Brankář Cavaliers mimo jiné skvěle ubránil svou klec při samostatném nájezdu Kings. Krušné chvíle zažili Kavalíři v posledních 10 minutách hry, kdy se Kings podařilo vstřelit dva góly v rozmezí půl minuty (střelci: A. Gráčik a D. Šteffko). Hosté si poté ještě více ztížili možnost se zápasem něco udělat, když se dvakrát v krátkém čase nepovedlo střídání a výsledkem byl trest za hru v šesti.
Paneuropa Kings potvrdili roli silného týmu a Kavalíry poslali domů s konečným skóre 5:0 ve prospěch domácích. Brno tedy stále čeká ná svého prvního střelce a body do tabulky.

Paneuropa Kings – Cavaliers Brno 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Paneuropa Kings: Kolossov, Šteffko, Takáč, Szucs, Mašlanka, Čechovič, Tarabík, Gráčik, Chachalák, Podgorski, Fabo, Hubek, Klír, Záviš, Naumov, Ligas, Szabó, Pribula, Šotek, Galis, Ivanyi, Jonášek, Ketner

Cavaliers Brno: Bartošek, Stupka, Vágner, Štepánek, Kosorín, Dobiáš, Sokolík, Huml, Malíř, Culka, Polzer, Cívka, Dvořák, Gombarčík, Stavuška, Jochman, Pospíšil, Kozel, Salát, Dobšák