fbpx

Chceme bavit diváky hokejem, tajným přáním je play-off, říká před startem sezóny trenér Šoukal

By 01/10/2017Rozhovory

První soutěžní utkání sehrají Cavaliers Brno již tuto neděli od 13:30. V hale na Úvoze vyzou soupeře z Olomouce a zahájí tak svoji premiérovou sezónu v EUHL. Jaká pro brněnského nováčka bude? „Do každého zápasu dáme všechno a budeme jen rádi, když budeme mít velkou fanouškovskou základnu,“ hlásí trenér kavalírů Ladislav Šoukal.  „Budeme hrát dynamický a útočný hokej s množstvím šancí,“ předpovídá.

Velká premiéra se blíží, Cavaliers Brno vstoupí do sezóny již tuto neděli. Jak vypadal program týmu v posledních dnech před velkým třeskem?
Přípravné období uteklo opravdu rychle a náš poslední týden byl plný secvičování taktických pokynů pro jednotlivce i celý tým.

Podařilo se vám poskládat tým podle představ, nebo do budoucna předpokládáte nějaké zásadní změny?
Těžká otázka. Když se týmu bude dařit, všichni budou spokojeni, ale pokud prohrajeme nějaký zápas, bude každý volat po změně. V přípravném období jsme vyzkoušeli různé herní varianty s různými hráči a myslíme si, že náš tým je složený dobře. Až první odehrané zápasy nám napoví, jestli jsme se vydali správnou cestou. V nejbližší době neplánujeme zásadní změny v týmu.

Kteří hráči by měli tvořit osu týmu? Kdo by měl být tahounem?
Cavaliers Brno je hokejové mužstvo, kde preferujeme tým nad jednotlivci. A proto vám nemohu odpovědět na tuto otázku. Samozřejmě jsou podle nás v týmu jednotlivci, kteří budou tahouny celého týmu.

Před začátkem sezóny jste odehráli dvě přípravná utkání. Splnila vaše očekávání?
Před sezónou jsme odehráli dvě přípravná utkání, kde jsme za pochodu skládali tým, proto výsledky neodpovídaly našim představám. Doufáme, že jsme se ponaučili z chyb celého týmu a budoucí zápasy už budou podle našich představ.

Co mohou fanoušci od kavalírů očekávat? Jakým hokejem se chcete prezentovat?
Věříme, že můžou očekávat co nejvíce výher (úsměv). Do každého zápasu dáme všechno a budeme jen rádi, když budeme mít velkou fanouškovskou základnu. Budeme hrát dynamický a útočný hokej s množstvím šancí.

S jakými ambicemi tedy vstupujete do své první sezóny v EUHL?
Naším cílem je bavit diváky hokejem a tajným přáním je dostat se do play-off.

Jaká je vlastně EUHL soutěž? K čemu byste tuto ligu přirovnal?
Myslíme si, že EUHL bude kvalitní soutěž a přirovnal bych ji k druhé hokejové lize.

Hráči v této soutěži jsou zároveň studenty univerzit a vysokých škol. Jak se vám osobně zamlouvá tento koncept?
Koncept Univerzitní hokejové ligy se mi velmi líbí a doufám, že tento projekt bude mít dlouhodobého trvání. Doufám, že tato soutěž nabere prestiže stejně jako univerzitní soutěž v USA a Kanadě, kde dokonce studenti získávají hokejové stipendium.

Vedle Cavaliers Brno se letos EUHL účastní také jiný tým z Brna, HC Masaryk University. Budou vzájemné zápasy hodně vyhecované?
Uvidíme. Každopádně to budou velmi atraktivní zápasy pro fanoušky obou týmů. Můžeme vycházet z minulosti, kde zápasy Masarykovy University a VUT bývaly velmi populární a prestižní jak pro diváky, tak pro hráče.

Zpátky k nedělnímu utkání. Váš první soupeř z Olomouce je rovněž nováčkem soutěže. Co by na něj mohlo platit?
Momentálně nevíme, co můžeme od soupeře očekávat, protože jsme neviděli ani jedno jejich přípravné utkání. Chceme se hlavně soustředit na vlastní výkon a přetlačit soupeře jak herně, tak výsledkově.